Zadbane i wygodne obuwie jest nierozłącznym składnikiem dobrego samopoczucia i komfortu. To, jak długo nasze buty zachowają swój kolor, strukturę skóry oraz kształt zależy w dużej mierze od nas samych. Przekonaj się stosując kilka praktycznych porad.

cały tekst »


Czy jest to skóra naturalna? Skóra ekologiczna to eufemistyczne określenie sztucznych materiałów, z których niejednokrotnie wykonane są buty, w szczególności te pochodzące z Azji.Skóra ekologiczna przypomina wyglądem skórę naturalną, jednak w rzeczywistości jest materiałem niższej jakości, mniej wytrzymałym, po prostu syntetykiem Nie wchłania ona wilgoci tak jak skóra naturalna, nie jest więc w stanie zapewnić odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co skutkuje poceniem się stóp. Nazwa skóra ekologiczna to pojęcie marketingowe, które zostało wymyślone aby zwiększyć sprzedaż.Do czyszczenia obuwia z takich skór należy używać jedynie wilgotnej szmatki lub miękkiej szczotki, która usunie zabrudzenia.Do pielęgnacji można używać jedynie odpowiednich preparatów przeznaczonych do tworzyw sztucznych lub zwykłych czyścików do nabłyszczania. Nie wolno używać past samopołyskowych, ponieważ mogą uszkodzić strukturę skóry.


Komplety wypoczynkowe wykonane ze skóry mają wiele zalet. Niestety do tanich nie należą, aby więc służyły nam jak najdłużej,trzeba je konserwować.

cały tekst »